Bezdyskusyjnym wydaje się być wpływ postępu technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT) na rozwój mikro i małych przedsiębiorstw. Pracodawcy oczekują od swoich pracowników kompetencji w zakresie obsługi podstawowych programów komputerowych. Nie zawsze jednak oczekiwania te pokrywają się z rzeczywistością z powodu istotnych zapóźnień edukacyjnych w zakresie praktycznych umiejętności informatycznych.Badania pokazują, że niski poziom „piśmienniczości cyfrowej” pracowników ma bezpośredni i negatywny wpływ na efektywność i wydajność pracy w sektorze mikro i małych firm.
W okresie od września 2012 r. do listopada 2013 r. w województwie wielkopolskim realizowany jest przez Centrum Rozwoju Społeczno – Ekonomicznego projekt „SKUTECZNY PRACOWNIK W CYFROWYM ŚWIECIE” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Poddziałanie 8.1.1 Wsparcie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw).
Polega na przeprowadzeniu szkoleń w zakresie umiejętności komputerowych.
Projekt skierowany jest osób dorosłych poniżej 25 roku życia, z wykształceniem co najwyżej średnim, delegowanych na szkolenie przez pracodawców wielkopolskich mikro i małych przedsiębiorstw lub osób samozatrudnionych (branża: finansowa, ubezpieczeniowa, handlowa, spożywcza, turystyczna, transportowa).
Celem głównym projektu jest podniesienie kwalifikacji 416 osób pracujących (w tym 220 kobiet) pracujących i zamieszkujących na obszarze województwa wielkopolskiego w wieku do 25 roku życia, co najwyżej o wykształceniu średnim, zatrudnionych w 120 mikro i małych przedsiębiorstwach posiadających jednostkę organizacyjną na obszarze województwa wielkopolskiego, prowadzących działalność w branży finansowej, ubezpieczeniowej, handlowej, spożywczej, transportowej oraz turystycznej lub osób samozatrudnionych.
Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego organizuje szkolenie "Skuteczny pracownik w cyfrowym świecie".
Szkolenia z obslugi komputera są w 100% dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, będą prowadzone na terenie całej Wielkopolski, możliwie blisko miejsc zamieszkania uczestników.
Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego zaprasza na bezpłatne szkolenia komputerowe
Dla osób
: poniżej 25 roku życia
: zatrudnionych w wielkopolskich mikro i małych przedsiębiorstwach (branże: finansowa, ubezpieczeniowa, handlowa, spożywcza, turystyczna, transportowa) lub samozatrudnionych
: posiadających wykształcenie co najwyżej średnie
Jako Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego organizujemy dofinansowane, profesjonalne kursy komputerowe dla pracowników wielkopolskich mikro i małych przedsiębiorstw.
ZAPEWNIAMY
: 64 godzin szkolenia prowadzonego przez profesjonalną kadrę trenerską
: całodzienne wyżywienie
: profesjonalne materiały szkoleniowe
: odpowiednio wyposażone sale ćwiczeniowe i wykładowe
: możliwość zdobycia certyfikatu ECCC lub ECDL
KORZYŚCI DLA PRACODAWCY
: zdobycie przez pracowników poświadczonych kwalifikacji w wykorzystaniu narzędzi informatycznych poświadczonych certyfikatem
: pełne wykorzystanie potencjału pracowników w zakresie praktycznych umiejętności obsługi komputera
: wzrost efektywności pracy oraz zaangażowania pracowników
SZKOLENIE JEST W 100 % DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ
PROGRAM SZKOLENIA
1. Podstawy technik informatycznych
2. Użytkowanie komputerów
3. MS Word – przetwarzanie tekstów
4. MS Excel – arkusze kalkulacyjne
5. MS Access – bazy danych
6. Grafika menedżerska i prezentacja
7. Prezentacja oraz usługi w sieciach informatycznych
MIEJSCE SZKOLENIA
Szkolenia odbywają się na terenie Wielkopolski w zależności od zapotrzebowania, po uzbieraniu się grupy około 16 osób. Staramy się organizować kursy możliwie blisko miejsca zamieszkania lub pracy uczestników w dniach i godzinach zgodnie z preferencjami zebranej grupy.
Jeśli spełniasz wszystkie kryteria, nie czekaj!
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE!!!
ZDOBĄDŹ EUROPEJSKIE KOMPUTEROWE PRAWO JAZDY
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Biuro Projektu w Poznaniu:
(czynne poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00)
ul. Sienkiewicza 22, pok. 603
60-818 Poznań
tel. 61 662 84 22
kom. 604 724 468